This is a sample module published to the sidebar_top position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_bottom position below the menu.

This is a sample module published to the sidebar_bottom position, using the -sidebar module class suffix. There is also a sidebar_top position below the search.

Search Our Site

20180318 results eca playersČlani Evropske šahovske akademije so bili v zadnjem času zelo aktivni:

Teja Vidic osvojila drugi bal za mednarodno mojstrico

Aktualna državna prvakinja, Teja Vidic, je odlično odigrala turnir v avstrijskem Gradcu. Končni rezultat je bil dovolj za osvojitev drugega bala za mednarodno mojstrico in novih 16 ratinških točk. Teja je na turnirju igrala z nekaterimi odličnimi igralci (GM Nevedniči, GM Hjartarson, GM Sočko Monika). S slednjo je uspela iztržiti remi. Njene rezultate si lahko podrobneje ogledate na naslednji povezavi:

Solidno tudi na Islandiji

Teja se je udeležila tudi slovitega open turnirja na Islandiji – memoriala Roberta Fišerja. Turnir je končala s 5 točkami, kar je bilo dovolj za 79. mesto med 248 nastopajočimi igralci.

Tejine rezultate si lahko ogledate na sledeči povezavi:

25. posamično državno prvenstvo mladih v kategorijah od 8 do 18 let

Mesec februar je že tradicionalno rezerviran za izvedbo posamičnega državnega prvenstva po kategorijah. Letos je bilo prvenstvo organizirano v Portorožu. Od članov Evropske šahovske akademije sta na prvenstvu sodelovala mlada upa Jan Marn in Jaka Juvan. Oba sta odigrala odličen turnir. Jan Marn je v kategoriji fantov do 14 let osvojil 2. mesto v standardnem šahu in prav tako 2. mesto v pospešenem šahu.

Rezultate v standardnem in pospešenem šahu si lahko ogledate na naslednjih povezavah:

Zelo uspešno je nastopil tudi Jaka Juvan v kategoriji dečkov do 16 let. V standardnem šahu je osvojil 3. mesto, v pospešenem šahu pa se je povzpel še stopničko višje in osvojil odlično 2. mesto.